НБУ нагадує, що монетами 1, 2 і 5 копійок не можна буде розраховуватися


Монети номіналом 1, 2 і 5 копійок перестануть бути платіжним засобом в Україні з 1 жовтня 2019 року. Про це йдеться в повідомленні НБУ, – передає “Економічна правда.”. Об этом сообщает vsesmi.in.ua со ссылкой на СМИ.

Монети зазначених номіналів можна без обмежень і безкоштовно обміняти на монети і банкноти інших номіналів протягом наступних трьох років.

“З 1 жовтня 2019 року монети 1, 2 і 5 копійок не братимуть під час розрахунків за товари і послуги, а Національний банк почне вилучати ці монети з готівкового обігу”, – йдеться в повідомленні.

У той же час можна буде без обмежень і безкоштовно обміняти ці монети на монети і банкноти інших номіналів протягом наступних трьох років:

протягом першого року з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2020 року включно – у всіх відділеннях українських банків;

протягом трьох років з дати вилучення їх з обігу – до 30 вересня 2022 року включно – в Національному банку та уповноважених банках (“Ощадбанк”, “Приватбанк”, “Райффайзен Банк Аваль”).

Крім того, почнеться поступове вилучення з обігу монет номіналом 25 копійок. На відміну від 1, 2 і 5 копійок, 25 копійок поки що залишаться в готівковому обігу. Але ті монети, що будуть потрапляти в банки, не будуть повертатися назад в обіг і поступово їх буде ставати все менше.


Джерело статті: “https://pravda.lutsk.ua/nbu-nahaduie-shcho-monetamy-1-2-i-5-kopijok-ne-mozhna-bude-rozrakhovuvatysia/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя