НБУ ввів в обіг пам’ятну монету "Панас Саксаганський"

Як інформують у прес-службі НБУ, 14 травня введено в обіг пам’ятну монету "Панас Саксаганський".

НБУ ввів в обіг пам’ятну монету "Панас Саксаганський"


Монета присвячена видатному українському актору, режисеру, драматургу, педагогу, одному з корифеїв українського побутового театру – Саксаганському (Тобілевичу) Панасу Карповичу. За своє творче життя Панас Карпович створив цілу галерею сценічних образів комедійного і драматичного репертуару, які стали класичними зразками акторської техніки й майстерності перевтілення: Копач (“Сто тисяч” І. Карпенка-Карого), Голохвостий (“За двома зайцями” М. Старицького), Карась (“Запорожець за Дунаєм” С. Гулака-Артемовського), Возний, Виборний (“Наталка Полтавка” І. Котляревського) та багато інших. Панас Саксаганський відомий не тільки як актор, а і як талановитий режисер, який започаткував систему попередньої роботи над роллю. Автор комедій “Лицеміри” (1908), “Шантрапа” (1913). Об этом сообщает motogon.in.ua со ссылкой на СМИ.


Аверс пам’ятної монети "Панас Саксаганський"


На аверсі монети розміщено: малий Державний Герб України (праворуч), під яким вертикальний напис УКРАЇНА; у центрі – стилізовану композицію: на дзеркальному тлі – улюблене крісло П. Саксаганського, на якому лежить капелюх, ліворуч від крісла – дзеркальний абрис актора, який тримає в руці маску, праворуч – театральна завіса; унизу написи: 2019/2 ГРИВНІ та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.


Реверс пам’ятної монети "Панас Саксаганський"


На реверсі монети зображено стилізовану композицію, яка символізує вислів актора: “Кожна людина хоче здаватися не тим, чим вона є. Я знаю добре це, а через те портрета свого я малювати не стану… Переживати і гірке й солодке, бачити і світло й темряву життя і не офарбувати все власним настроєм – не всякому дано…” (Панас Саксаганський “По шляху життя”): дзеркальний абрис актора, який у руці тримає маску з обличчям, що символізує його талант перевтілення; ліворуч – театральна завіса; праворуч – роки його життя 1859/1940 та напис ПАНАС САКСАГАНСЬКИЙ (півколом).


Художник: Таран Володимир , Харук Олександр , Харук Сергій


Скульптор: Дем`яненко Володимир , Атаманчук Володимир

Джерело статті: “https://galinfo.com.ua/news/nbu_vviv_v_obig_pamyatnu_monetu_panas_saksaganskyy_315827.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя